Aktualności:


Światowe Dni Młodzieży


Diecezjalny Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży informuje, że zapisy na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Płockiej trwają do 31 marca 2016 r. Po tym terminie rejestracja będzie niemożliwa.
Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie prosimy o definitywne zgłoszenie się do końca marca br.
Całości kosztów za cały tydzień pielgrzymowania na ŚDM 2016 ( łącznie z dojazdem do Krakowa i z powrotem) za pakiet A to 485 PLN ( z błędem w granicach 5%) .

Aby się zarejestrować należy kliknąć w ten link:

 • Rejestracja Polaków


 • Pod tym linkiem znajdziemy szczegółowe informacje o programie ŚDM :
 • PROGRAM ŚDM 2016


 • *** WIELKI TYDZIEŃ ***


  WIELKA ŚRODA

  10:00 - Wyjazd do chorych
  16:30 – Spowiedź


  WIELKI CZWARTEK


  18:00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej
  do godz. 21:00 – Adoracja Pana Jezusa w Ołtarzu Wystawienia


  WIELKI PIĄTEK


  10:00 – Droga Krzyżowa
  15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
  18:00 – Nabożeństwo Adoracji Krzyża
  do godz. 22:00 - Adoracja Pana Jezusa w Grobie


  WIELKA SOBOTA


  8:30 – 16:30 – Poświecenie pokarmów na wielkanocny stół
  18:00 – Nabożeństwo światła i wody ( na początku przed kościołem)
  do godz. 22:00 - Adoracja Pana Jezusa w Grobie


  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

  6:00 -REZUREKCJA z procesją
  Msze św. : 8:00, 9:30, 11:00, 12:15 (chrzty), 18:00


  II DZIEŃ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

  Msze św. : 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
  Taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku


  Duszpasterze parafii Ducha Świętego w Płocku zapraszają do czynnego udziału w Triduum Paschalnym i w uroczystościach Wielkanocy.

  UWAGA: Mszy św. o godz. 7:00 nie ma w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobotę.
  Rozpoczęcie nawiedzenia Diecezji Płockiej przez Najświętszą Maryję Pannę w Wizerunku Jasnogórskim – 20.06.2015 (Pułtusk)


  Nawiedzenie, które rozpoczniemy w sobotę, 20 czerwca, będzie naszą „diecezjalną szkołą” pełnienia woli Bożej z Maryją i na wzór Maryi. Właśnie tego dnia, w Pułtusku, w jednym z najważniejszych miast w dziejach naszej Diecezji, o 15. 00, w Godzinie Miłosierdzia, przywitamy Jasnogórski Obraz Pielgrzymującej Pani, w którym przywędruje ona do nas z Archidiecezji Warszawskiej.
  Jak podczas wszystkich wielkich wydarzeń religijnych, w kościołach i kaplicach Diecezji rozlegną się wtedy dzwony. Proszę, Umiłowani, abyście na ich dźwięk odnowili swoje zawierzenie Bogu przez odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego lub przynajmniej jednego „Zdrowaś, Maryjo”.


  A przede wszystkim zapraszam Was gorąco do Pułtuska! Już od godz. 9.00 na tamtejszym rynku, najdłuższym rynku Europy, będziemy wielbić Pana, modlić się o uzdrowienia, składać świadectwa i słuchać katechez, prowadzonych przez znanego ewangelizatora z Indii – ojca Jose Maniparambila. Eucharystii o godz. 15.00, inaugurującej Nawiedzenie, będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, a koncelebrować z nim będzie wielu księży biskupów i kapłanów z całej Polski.
  Po Pułtusku, aż do 11 czerwca 2016 roku, swoją „Dobę Nawiedzenia” będzie przeżywać każda parafia, każde sanktuarium i każda wspólnota zakonna naszej Diecezji.


  Fragment z : LIST PASTERSKI BISKUPA PIOTRA LIBERY DO DIECEZJAN Z OKAZJI ROZPOCZĘCIA NAWIEDZENIA DIECEZJI PŁOCKIEJ PRZEZ NAJŚWIĘTSZĄ MARYJĘ PANNĘ W WIZERUNKU JASNOGÓRSKIM (Płock, 28 maja 2015 r.)


  Czas nawiedzenia naszej parafii przez Najświętszą Maryję Pannę w Wizerunku Jasnogórskim to początek czerwca 2016


  Zesłanie Ducha Świętego ( 20 lecie istnienia Parafii pw. Ducha Świętego) - 24 maja 2015

  Główna Msza Św. odpustowa pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Libery – godz.12:15


  Dzieje Apostolskie podają, że: "Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali.

  Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić" (Dz 2, 1-4) .

  Nad głowami Apostołów ukazały się języki ognia, który oświeca i rozgrzewa. Tak oświecające działanie ma łaska Ducha Świętego, dawcy bezcennych darów. Dzięki tym darom kształtujemy siebie na obraz i podobieństwo Boga.

  Wszystkie te skarby może otrzymać każdy z nas, jeżeli w swym sercu stworzy odpowiednią atmosferę i otworzy się na działanie Ducha Świętego.

  Zesłanie Ducha Świętego to w naszej parafii dzień szczególny również dlatego, że obchodzimy 20 lecie istnienia naszej wspólnoty parafialnej.

  Parafia pw. Ducha Świętego swoje istnienie datuje od 23 marca 1995 r.Została powołana do życia przez ks.bp. Zygmunta Kamińskiego, który mianował proboszczem pasterzującego nam do dzisiaj ks. kan. Zbigniewa Zbrzeznego - ówczesnego wikariusza płockiej parafii farnej.