Aktualności:


Msza Święta w 30. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. księdza Jerzego Popiełuszki - 19.10.2014


19 października, czyli we wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – o godz. 12.15 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z modlitwą o pomyślny przebieg procesu kanonizacji bł. ks. Jerzego.


20 września nastąpiło otwarcie procesu kanonizacyjnego bł. ks. Jerzego . Jeżeli zostanie potwierdzony cud, który zdarzył się we Francji, polski kapłan zostanie ogłoszony świętym. Trzeba cierpliwej i wytrwałej modlitwy by proces kanonizacyjny zakończył się ogłoszeniem świętości. Na zakończenie Mszy św. ucałujemy relikwie Męczennika z Żoliborza.


Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału.


Wyjazd autokarowy do sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Tamie we Włocławku -19.10.2014 godz.13:15


Po Mszy św. o godz.12.00 w kościele św. Jana Chrzciciela której będzie przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera, nastąpi wyjazd autokarowy do sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Tamie we Włocławku. Zaprasza Klub Inteligencji Katolickiej w Płocku.


Dni Kultury Chrześcijańskiej w Płocku „Ducha nie gaście” - 10-25 października 2014


"Myślę, że przesłanie tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej w Płocku, aby dziękować i ducha nie gasić – może być receptą na październikowe dni w Płocku.
To już 29. edycja tego wydarzenia, w które angażują się parafie i instytucje kultury miasta. W tym roku, z hasłem: „Ducha nie gaście”, organizatorzy chcą nawiązać do wezwania św. Jana Pawła II z IV pielgrzymki do Polski, gdy odwiedził również Płock, i nauczał: „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście”.


Trzy wielkie koncerty w katedrze, Msze św. pod przewodnictwem bp. Piotr Libery również w katedrze i u św. Jana Chrzciciela, otwarte spotkania z ciekawymi ludźmi, recytacje i programy słowno-muzyczne, wystawy, bieg papieski i spotkania integracyjne i dyskusje panelowe – to propozycje, które płyną z katedry, Stanisławówki, Imielnicy, Książnicy Płockiej, Towarzystwa Naukowego Płockiego czy POKiS-u. Przez różnorodne inicjatywy kulturalne, skupione wokół październikowych papieskich rocznic, jeszcze raz Płock podziękuje za kanonizację Jana Pawła II. "


Ks. dr Włodzimierz Piętka - Asystent kościelny Klubu Inteligencji Katolickiej w Płocku