Aktualności:


ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W ORSZAKU TRZECH KRÓLI - 6 stycznia 2015


Dnia 6 stycznia 2015 roku, już po raz czwarty odbędzie się w Płocku Orszak Trzech Króli - niezwykłe, pełne radości, rodzinne wydarzenie o chrześcijańskich fundamentach, którego celem jest pielęgnowanie wartości prorodzinnych i wspólnotowych, przeżycia święta religijnego jak również promocja postawy obywatelskiej oraz budowanie więzi mieszkańców naszego miasta.


Płocki Orszak Trzech Króli objęty jest patronatem Biskupa Płockiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydenta Miasta Płocka oraz Starosty Płockiego. Inicjatywę organizacji Orszaku wspiera także dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej oraz dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Płocka.
Komitet Organizacyjny Orszaku tworzą osoby duchowne oraz liderzy świeccy funkcjonujących w Płocku katolickich ruchów i organizacji pozarządowych przy wsparciu Kurii Diecezjalnej Płockiej, Organów Samorządowych oraz Fundacji OTK z Warszawy.


W tym roku imprezą towarzyszącą Orszakowi Trzech Króli jest Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych. Szopki mają powstawać przede wszystkim w rodzinach. Powinny być przygotowywane wspólnie przez dzieci, młodzież oraz ich rodziców, dziadków, opiekunów. Konkurs i wystawa szopek organizowane są za pośrednictwem przedszkoli, szkół i placówek wychowawczych.
Szopka może być wykonana w dowolnym stylu. Technikę i zestaw materiałów wybiera samodzielnie każda rodzina. Gotowe prace należy przynieść do szkoły do 17 grudnia. Najlepsze prace zostaną przedstawione na wystawie Szopek Rodzinnych w czasie Orszaku Trzech Króli w płockiej „Stanisławówce”.


Serdecznie zapraszamy, dzieci i młodzież, prosimy o zorganizowanie grup dzieci przebranych za pastuszków, dworzan, anioły a także włączenie się mężczyzn do „ojcowskiej" straży porządkowej Orszaku. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma bezpłatnie koronę i śpiewnik, aby łatwiej włączyć się w kolędowanie.


Mamy nadzieję, że wspólnie spotkamy się na trasie Orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się 6 stycznia 2015 r. o godz. 11:00 przed Teatrem Dramatycznym na Nowym Rynku a zakończy Mszą św. o godz. 12:00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Płocku /AL Jachowicza 4/. Zwracamy się z prośbą, aby na miarę swoich możliwości włączyć się w Orszak Trzech Króli oraz imprezę towarzyszącą Orszakowi – Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych.


Za www.diecezjaplocka.pl