Aktualności:


Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata;Dzień poświęcenia kościoła parafialnego - 23 listopada


Dnia 23 listopada 2003 r. bp Stanisław Wielgus, w obecności bp. toruńskiego Andrzeja Suskiego, dokonał poświęcenia kościoła parafialnego pw. Dobrego Pasterza.
Poświęcenie kościoła i ołtarza zalicza się do najbardziej uroczystych aktów liturgicznych, a obchód rocznicy tego wydarzenia jest podniesiony do rangi uroczystości.


W uroczystej Mszy Św. o godz. 12:15 będziemy dziękować Panu Bogu, że pozwolił wznieść, z Jego darów, kościół parafialny - tę „arkę przymierza”, stały symbol Jego zbawczej obecności wśród nas. Spoglądamy z dumą i radością na tę świątynię także dlatego, że jest ona znakiem wszystkich wierzących i każdego z osobna.


Dzień poświęcenia kościoła jest do pewnego stopnia porównywalny z chrztem człowieka. Człowiek staje się świątynią Boga przez chrzest; budynek - przez poświęcenie i namaszczenie. Gdy dziecko przychodzi na świat, jest nowym istnieniem ludzkim, nowym człowiekiem. Od chwili chrztu - staje się dzieckiem Boga i miejscem Jego zamieszkania na ziemi, Jego świątynią


Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych. Odpust uzyskujemy za nawiedzenie cmentarza i przy spełnieniu pozostałych warunków (Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i brak przywiązania do grzechu).