Aktualności:


REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE 4-6 grudnia 2015

Ks. Andrzej Pieńdyk - Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku


Piątek - 4 grudnia


7:00 Roraty z nauką ogólną
8:15 Msza św. dla dzieci kl IV-VI
9:00 Nabożeństwo z nauką dla dzieci kl. I-III
10:00 Msza św. z nauką dla dorosłych
12:00 Msza św. z nauką dla młodzieży Gimnazjum nr. 4
16:30 Msza św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych
18:00 Msza św. bez nauki rekolekcyjnej
18:30 Nabożeństwo Adoracji Krzyża


Sobota - 5 grudnia


7:00 Roraty z nauką ogólną
10:00 Msza św. z nauką dla dorosłych
11:30 Msza św. dla chorych
16:30 Msza św. z nauką dla ucznów gimnazjum i dorosłych
18:00 Msza św. bez nauki rekolekcyjnej
18:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu


Niedziela - 6 grudnia

8:00 Msza św. z nauką dla dorosłych
9:30 Msza św. z nauką dla ucznów gimnazjum i młodzieży
11:00 Msza św. z nauką dla dzieci
12:15 Msza św. z nauką dla dorosłych
18:00 Msza św. z nauką dla dorosłych


- Spowiedź podczas wszystkich spotkań rekolekcyjnych
- Wyjazd do chorych w środę 2 grudnia o godz. 10:00 – zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej
- Kolęda 2016 rozpocznie się 28 grudnia 2015 r.


Rozpoczęcie nawiedzenia Diecezji Płockiej przez Najświętszą Maryję Pannę w Wizerunku Jasnogórskim – 20.06.2015 (Pułtusk)


Nawiedzenie, które rozpoczniemy w sobotę, 20 czerwca, będzie naszą „diecezjalną szkołą” pełnienia woli Bożej z Maryją i na wzór Maryi. Właśnie tego dnia, w Pułtusku, w jednym z najważniejszych miast w dziejach naszej Diecezji, o 15. 00, w Godzinie Miłosierdzia, przywitamy Jasnogórski Obraz Pielgrzymującej Pani, w którym przywędruje ona do nas z Archidiecezji Warszawskiej.
Jak podczas wszystkich wielkich wydarzeń religijnych, w kościołach i kaplicach Diecezji rozlegną się wtedy dzwony. Proszę, Umiłowani, abyście na ich dźwięk odnowili swoje zawierzenie Bogu przez odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego lub przynajmniej jednego „Zdrowaś, Maryjo”.


A przede wszystkim zapraszam Was gorąco do Pułtuska! Już od godz. 9.00 na tamtejszym rynku, najdłuższym rynku Europy, będziemy wielbić Pana, modlić się o uzdrowienia, składać świadectwa i słuchać katechez, prowadzonych przez znanego ewangelizatora z Indii – ojca Jose Maniparambila. Eucharystii o godz. 15.00, inaugurującej Nawiedzenie, będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, a koncelebrować z nim będzie wielu księży biskupów i kapłanów z całej Polski.
Po Pułtusku, aż do 11 czerwca 2016 roku, swoją „Dobę Nawiedzenia” będzie przeżywać każda parafia, każde sanktuarium i każda wspólnota zakonna naszej Diecezji.


Fragment z : LIST PASTERSKI BISKUPA PIOTRA LIBERY DO DIECEZJAN Z OKAZJI ROZPOCZĘCIA NAWIEDZENIA DIECEZJI PŁOCKIEJ PRZEZ NAJŚWIĘTSZĄ MARYJĘ PANNĘ W WIZERUNKU JASNOGÓRSKIM (Płock, 28 maja 2015 r.)


Czas nawiedzenia naszej parafii przez Najświętszą Maryję Pannę w Wizerunku Jasnogórskim to początek czerwca 2016


Zesłanie Ducha Świętego ( 20 lecie istnienia Parafii pw. Ducha Świętego) - 24 maja 2015

Główna Msza Św. odpustowa pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Libery – godz.12:15


Dzieje Apostolskie podają, że: "Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali.

Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić" (Dz 2, 1-4) .

Nad głowami Apostołów ukazały się języki ognia, który oświeca i rozgrzewa. Tak oświecające działanie ma łaska Ducha Świętego, dawcy bezcennych darów. Dzięki tym darom kształtujemy siebie na obraz i podobieństwo Boga.

Wszystkie te skarby może otrzymać każdy z nas, jeżeli w swym sercu stworzy odpowiednią atmosferę i otworzy się na działanie Ducha Świętego.

Zesłanie Ducha Świętego to w naszej parafii dzień szczególny również dlatego, że obchodzimy 20 lecie istnienia naszej wspólnoty parafialnej.

Parafia pw. Ducha Świętego swoje istnienie datuje od 23 marca 1995 r.Została powołana do życia przez ks.bp. Zygmunta Kamińskiego, który mianował proboszczem pasterzującego nam do dzisiaj ks. kan. Zbigniewa Zbrzeznego - ówczesnego wikariusza płockiej parafii farnej.